Запален автомобил на познат адвокат од Охрид


3 копии

Адвокатот од Охрид, Мишел Наумоски, чиј автомобил изгоре во пожар пред два дена, денес преку Фејсбук објави дека ќе додели награда од 1000 евра за секоја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Експлозија одекнала ноќта кон петокот и го запалила автомобилот на Мишел Наумоски. познат адвокат и висок партиски фунционер на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид. За среќа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 274 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 219 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува раст на платите во сите сектори.Со Буџетот за 2019 година предвидено е ...
сите 234 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 360 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запален автомобил на познат адвокат од Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: