Награда од 1000 евра за точна информација за запалениот „Пасат“

Охридски адвокат нуди награда од 1000 евра за информација кој го запали неговиот „Пасат“. Охридскиот адвокат Мишел Наумоски, најнапред на својот ФБ профил а потоа и со допис до новинарите, информира дека распишал награда за точна информација што ќе го доведе до сторителите кои го запалија неговиот автомобил. Во неговиот допис стои: Во интерес на откривање на можните сторители и нарачатели на кривично правниот настан ја нудам следнава награда од 1.000,00 eur. за секоја релевантна информација која поконкретно и попрецизно ќе не приближи до откривање на извршителите или нарачателите на кривичното дело. Гарантирам дискреција на изворот на информацијата. Да потсетиме:Пред два дена, петокот после полноќ запален бешее автомобилот на познатиот адвокат Мишел Наумоски од Охрид.Тој за „Охриднет“ кажа дека автомобилот бил опожарен десетина минути откако го паркирал пред зградата каде живее. -„Само десетина минути ткако си отидов дома, некој го запали автомобилот пред згарадата каде живеам, на улица „Партизанска“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Адвокатот од Охрид, Мишел Наумоски, чиј автомобил изгоре во пожар пред два дена, денес преку Фејсбук објави дека ќе додели награда од 1000 евра за секоја информација која ќе доведе до откривање на сторителите. -Во интерес на откривање на можните сторители и нарачатели на кривично правниот настан ја нудам следнава НАГРАДА: 1.000,00 евра за секоја релевантна информација која ке ги открие извршителите или нарачателите на кривичното дело. Гарантирам дискреција на изворот на информацијата, пишува Наумоски на Фејсбук.
| | веќе видена | слични

Останато

Франција не е против започнување преговори за членство во ЕУ со Македонија и Албанија, но потребно е да се исполнат два услови, кои се многу важни прашања – за ...
сите 397 | | | веќе видена

Утре со почеток во 17:30 Веспрем го пречекува Вардар во петтиот натпревар од Лигата на шампионите. Во најавата за мечот на Твитер во која тимот од Унгарија ...
сите 150 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Награда од 1000 евра за точна информација за запалениот „Пасат“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: