Скопје се гуши: Воздухот загаден пет пати над дозволеното


2 копии
7 копии

Министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки денес учествуваше на Конференцијата за еко- инвестиции за квалитет на воздухот (21 Европски ...
| | веќе видена | слични

Помеѓу учесниците ќе бидат претставници од компаниите и институциите кои веќе успеале во воведувањето на нови и ефективни технологии или иновативни модели во ...
| | веќе видена | слични

Ќе му се стави ли крај на директното слевање на отпадните води од градот во Вардар? Иако веќе подолго време се најавуваа колектори на испустите што директно се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Вицепремиерката на Република Македонија, Радмила Шекеринска во синоќешното издание на емисијата Клик Плус на Телевизија 21, изјави дека владата предводена од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лекарите и медицинскиот персонал го прекинуваат протестот на скопските клиники поради најавеното поскaпување на паркингот затоа што премиерот Зоран Заев им ...
сите 152 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 113 | | | веќе видена

Дел од новинарите кои вчера го следеа судскиот процес за настаните на „Крвавиот четврток“, беа шокирани, бидејќи во еден од сведоците, препознаа директен актер ...
сите 133 | | | веќе видена

Утрово поради разведрувањето температурите на воздухот значително ќе опаднат и ќе се спуштат во интервалот од -7 до 1 степен додека на планинските места ќе се ...
сите 184 | | | веќе видена

Сообраќајот на превојот Плетвар се одвива непречено, без проблеми и забрани, информира Сашко Цветкоски, раководител на секцијата на „Македонија пат“ во Прилеп. ...
сите 173 | | | веќе видена

Отстранувањето на блокадите поставени на кружните текови и патиштата од страна на „жолтите елеци” ќе продолжи, изјави францускиот министер за внатрешни работи, ...
сите 284 | | | веќе видена

Полицијата во соработка со роднините го потврди идентитетот и на третата жртва од автобуската несреќа кojа се случи во Србија. Се работи за 63 годишна жена од ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје се гуши: Воздухот загаден пет пати над дозволеното

Од:
До кого (е-маил):
Порака: