10 милионери и милијардери кои нема да им го препишат богатството на децата


 Дел од најбогатите луѓе на светот ќе го остават богатството во хуманитарни цели и сакаат да ги научат децата сами да заработуваат. Некои милионери и ...
| | веќе видена | слични

Основачот на Microsoft, Бил Гејтс за прв пат по седум години не е на вицешампионската позиција на листата Најбогати луѓе во светот. Титулата му ја одзеде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бил Гејтс никогаш не се наоѓал на пониско место од второто во седумгодишната историја на „Блумберговиот индекс на милијардери”. Но сега коосновачот на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот милијардер Бил Гејтс за прв пат во седум години се најде на третата поизиција на листата на најбогати луѓе на светот, со што ова всушност е ...
| | веќе видена | слични

На финалето од престижниот тениски турнир Вимблдон, најбогатиот човек на планетата и сопственик на компанијата Amazon, Џеф Безос, за прв пат во јавност се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 215 | | | веќе видена

Во Македонија имаме изборна кампања зачинета со „бомби“ и партии кои ветуваат транспарентност и борба против корупцијата. На патот кон ЕУ, македонската јавност ...
сите 62 | | | веќе видена

Нам ни беше тешко изминативе години со ДУИ, тие се долго време на власт, 17 години го прават своето, станале моќни, и добро е ДУИ да се реформира откако ќе ...
сите 101 | | | веќе видена

Со новата развојна економија ќе има и повисоки плати и пензии и уште поголема социјална поддршка за граѓаните, изјави носителот на листата на кандидати за ...
сите 226 | | | веќе видена

Расте бројот заразени од Ковид – 19 во Дебар, состојба која општинскиот Оперативен штаб ја оценува како загрижувачка. Во изминатото деноноќие регистрирани се ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

10 милионери и милијардери кои нема да им го препишат богатството на децата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: