Со голи раце извлекол морско куче од море, а тогаш сторил неверојатно нешто (видео)


По кратко набљудување сфатиле дека ја гризнал јадицата и знаеле дека мора брзо да реагираат за да му го спасат животот. Тоа што следеше покажува вистински ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Огромна санта мраз, долга 6 километри и тешка 10 милијарди тони, минатиот месец се одвои на Гренланд и заврши во океанот Мразот со големина на њујоршки Менхетн ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Научниците го снимија моментот кога огромна парче лед, долго околу 6 километри, се откина од Гренланд. Сето ова се случило кон крајот на јуни, а камерите го ...
| | веќе видена | слични

Австралијанецот Александар Бенедик успеал да забележи таен екосистем сместен во ладната вода под мраз. Во ова видео можете да видите уникатен и богат морски ...
| | веќе видена | слични

Тлото на Антарктикот расте многу побрзо од очекуваното, а тоа може сериозно да ја загрози иднината на овој континент, велат истражувачите. Поради забрзаното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 238 | | | веќе видена

Во Куќата на Уранија- МАНУ, свечено беше отворена изложбата на фотографии „По трагите на светите Кирил и Методиј”. На свеченоста, во името на организаторите, ...
сите 181 | | | веќе видена

Пркосот нема да сопре, а ВМРО-ДПМНЕ народот нема да сопре во спротивставувањето на наметнатите црнила, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на ...
сите 95 | | | веќе видена

д-р Весна Попоска Четирите предложени амандмани треба да им го оневозможат лускузот кој го имаа сите досегашни влади, на сите идни влади – спорот за името да ...
сите 72 | | | веќе видена

Конвенција за избор на кандидат за претседател на Р.Македонија опозицијата ќе одржи во градот на Миладиновци, на Охридското езеро во Струга, објави лидерот на ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со голи раце извлекол морско куче од море, а тогаш сторил неверојатно нешто (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: