Запознајте се со Xiaomi Mi 6: Моќен уред со Snapdragon 835 CPU и 12 MP двојна камера на грбот

Компанијата Xiaomi вчера го претстави својот најнов предводник Xiaomi Mi 6 за време на настанот во Пекинг. Xiaomi Mi 6 е придвижен со најновиот процесор на Qualcomm, Snapdragon 835, 6 GB RAM меморија и доаѓа со 5.15-инчен дисплеј и батерија со капацитет од 3350 mAh. Xiaomi Mi 6 исто вклучува 12-мегапикселна двојна камера со различно фокусно растојание. За жал недостасува џек за слушалки, но тоа ...

⇐ DailyБркај Работа ⇒