Професор Стивен Хокинг вели дека ќе патува во вселената откако му беше понудено место во Вирџин Галактик

Професорот Стивен Хокинг изјави за "Good Morning Britain" дека веќе го поминал тестирањето за летање во нулта гравитација пред возбудливото патување Славниот теоретски физичар Стивен Хокинг е поблиску до остварување на неговиот сон за патување во вселената. Професорот и автор откри дека бизнис магнатот сер Ричард Брансон му понудил место во вселенското летало Вирџин Галактик, кога амбициозниот ...

⇐ DailyТочка ⇒