Потврдено: Xiaomi Mi 6 ќе има две 12 мегапикселни камери на задната страна!

Се што знаеме за Xiaomi Mi 6, пред да биде претставен денеска, на 19 април:. Како што веќе знаеме, уредот ќе има 5.1 инчен дисплеј со 1080 x 1920 (FHD) резолуција. Ќе работи на Snapdragon 835 и Adreno 640 GPU, заедно со 4GB RAM/64GB меморија или 6GB RAM/128GB меморија. Иако прво се зборуваше дека уредот ќе има 19 мегапикселна камера, сепак ќе доаѓа со две камери по 12 мегапиксели и селфи камера ...

⇐ DailyGSM ⇒