Почина Нобеловецот за медицина, Оливер Смитис

Познатиот англо-американски генетичар, добитник на Нобеловата награда за медицина, Оливер Смитис, почина во 92-та година од животот, соопшти во четвртокот Нобеловиот комитет на својата официјална страница на Twitter, пренесува Макфакс. Доктор на универзитетот Оксфорд, Оливер Смитис го доби престижното признание во областа на медицината во2007 година, која ја подели со двајцата колеги од Велика ...

⇐ DailyТВ Орбис ⇒