Секоја генерација на ученици без сомнение најпрво претпоставува дека домашната задача е историски различна форма на казна. Но, се чини дека можете да се ...
| | веќе видена

Саемот “CES 2019” кој овие денови се одржува во Лас Вегас, се најде во центарот на вниманието поради еден необичен потег. Имено, пред одржувањето на самиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Бројот на деца и млади луѓе кои страдаат од анксиозност во британските болници е зголемен за 42 % и тоа само во последната година. Ова се податоците на ...
сите 3 | | | веќе видена

Американец што отседнал во стан изнајмен преку Airbnb, се шокираш кога во дневната соба пронајдел две камери. Airbnb го промени темелно начинот на кој бараме ...
сите 2 | | | веќе видена

Кај одредени Фејсбук корисници ширум светот почна да кружи порака во која тие се предупредуваат дека нивните фотографии, разговори и податоци ќе бидат изложени ...
| | веќе видена

На американскиот добитник на Нобелова награда, Џејмс Вотсон, кој ја откри структурата на ДНК, му се одземени почесните титули бидејќи ги повтори расистичките ...
| | веќе видена

next