Се’ уште не може да се каже дека паметните часовници ја добија очекуваната популарност кај корисниците. Повеќе се купуваат паметните часовници кои се стриктно ...
сите 4 | | | веќе видена

Тајванскиот производител на саемот CES во Лас Вегас претстави „необичен“ преносен компјутер кој што може да се каже дека е замена за десктоп гејмерска ...
сите 2 | | | веќе видена

На социјалните мрежи започна нов тренд кој засега доминира на почетокот на 2019 година. Станува збор за десетгодишниот предизвик, при што корисниците треба да ...
сите 2 | | | веќе видена

По една година откако Ај-би-ем го претстави квантниот компјутерски прототип од 50-квантни битови, компанијата повторно има големо соопштение. Имено, сега ...
сите 2 | | | веќе видена

Криптовалутата Биткоин на почетокот на минатата година, се продаваше за повеќе од 20.000 американски долари, а денес неговата вредност е нешто помалку од 4000 ...
сите 2 | | | веќе видена

next