Моќен е колку Samsung Galaxy S8, поевтин е дупло

Xiaomi е производител на мобилни телефони, кој популарно го нарекуваат „кинескиот Apple“... Xiaomi Mi 6 е новиот модел на компанијата, кој има исти перформанси како Samsung Galaxy S8: најновиот Snapdragon 835 процесор, 6GB RAM меморија и 64GB внатрешна меморија. Двојната камера има 12Mpix, стерео звучници, батерија од 3.350 mAh, водоотпорен е и има дисплеј од 5,15 инчи. Камерата има широки леќи ...

⇐ DailyИнтересно ⇒