Истражување на Универзитетот Оксфорд покажува дека 88 отсто од апликациите имаат код кој испраќа податоци од корисниците на Alphabet (Google). Анализата е ...
сите 2 | | | веќе видена

Основачот на „Фејсбук“ им наредил на менаџерите на компанијата да користат телефони со оперативниот систем Андроид, како одговор на критиките на генерален ...
сите 16 | | | веќе видена

Компанијата Google, која е обвинета за прикривање на случаеви за сексуално злоставување, вети дека ќе воведе интерни промени кои би придонеле за подобро ...
сите 3 | | | веќе видена

Тим од 10 научници од Одсекот за интелигентни системи при Институтот Јожеф Стефан, победи на Меѓународниот натпревар за развивање на методи (алгоритми) за ...
сите 3 | | | веќе видена

ConveyIQ , софтвер за комуникација со потенцијални вработени и автоматизација на процесот на вработување, доби инвестиција од 5,5 милиони долари во финансирање ...
| | веќе видена

Голем број iPhone корисници пријавиле проблем со брзо трошење на нивните батерии, по инсталирањето на новиот iOS 11.4.. Повеќе од 1,300 коментари беа постирани ...
сите 8 | | | веќе видена

Новиот процесор на Intel i9 9900K е чудовиште кога перформансите се во прашање. Процесорот е од деветта генерација и ќе биде веројатно најмоќниот процесор од ...
сите 4 | | | веќе видена

next