Професор во средно училиште во Тексас е обвинет за поседување на детска порнографија, откако случајно им пуштил порно на учениците, пренесува „ Курир.рс “. ...
| | веќе видена

Пакистанските власти ја отфрлија конечната жалба на 18 меѓународни хуманитарни организации и ја потврдија одлуката за затворање на нивните канцеларии во ...
сите 4 | | | веќе видена

Украинскиот Парламент, Врховната Рада денеска ја поддржа одлуката на претседателот Петро Порошенко за раскинување на Договорот за пријателство, соработка и ...
сите 20 | | | веќе видена

Коментирајќи го планот на Вашингтон за прекин на придржувањето до Договорот за нуклеарни сили со среден дострел (ИНФ) за 60 дена, објавен од државниот секретар ...
сите 101 | | | веќе видена

Словенечкото државно обвинителство подигна обвинение против десничарскиот политичар и лидер на „Штаерска гарда” Андреј Шишкo, кој го товари дека со паравоената ...
сите 4 | | | веќе видена

Големината на ова животно го прави ова пријателство неверојатно. Честопати сме изненадени кога луѓето ќе се спријателат со некои животни. Многу пати веројатно ...
| | веќе видена

Како што пишува „Њујорк тајмс“, Данска планира да ги изолира непожелните имигранти во малиот, далечен и изолиран остров каде што досега се наоѓаа лаборатории, ...
сите 7 | | | веќе видена

Околу 90 членови на италијанската мафија Ндрангета беа уапсени за време на голема меѓународна операција во неколку европски држави и Латинска Америка. 100 ...
сите 53 | | | веќе видена

Мадиумската група која ја поддржува „Исламска држава“ се закани дека ќе нападнат со снајпери и пакети-бомби во Њујорк во текот на новогодишните празници. На ...
| | веќе видена

next