Некои корисници на нелегални дроги во Велика Британија започнаа со складирање на овие недозволени супстанции, поради слабата понуда на црниот пазар во екот на ...
сите 6 | | | веќе видена

Руската федерална агенција за биомедицина направи препарат за лечење на корона вирусот на основа на антималарискиот лек „Меклофин“. Овој лека со сигурност ќе ...
сите 3 | | | веќе видена

Милиони Индијци вечерва ги угаснаа светлата во своите домови и излегоа на балконите држејќи ламби и свеќи, одзивајќи се на повикот од премиерот Нерендра Моди ...
сите 6 | | | веќе видена

Твитер избриша илјадници профили од Србија, Египет, Хондурас, Индонезија и Саудиска Арабија поради работење по владини директиви или промовирање на провладини ...
сите 11 | | | веќе видена

Армиско-полициски погранични контролни пунктови за проверка на возила што пристигаат од други места за првпат се појавија меѓу неколку сојузни држави во САД, ...
сите 11 | | | веќе видена

Венецуелски воен брод нападна германски крузер, удрил во него неколку пати, па потонал, пренесува Си-Ен-Ен. Инцидентот се случил во близина на Венецуела, но во ...
сите 2 | | | веќе видена

Полицијата пронајде две жителки на Канск кои запалиле викендичка за на Инстаграм да објават снимка од пожар, соопшти за Спутник портпаролот на краснојарската ...
| | веќе видена

До овој момент не посои тест кој може да покаже дали некој се излекувал од корона без да знае а претохдно бил заразен. Ова го тврди американскиот доктор ...
сите 13 | | | веќе видена

Вкупниот капацитет на глобално ниво во текот на месец март опаднал за 26 отсто. Поради епидемијата на коронавирусот, покрај падот на резервации и откажување на ...
сите 23 | | | веќе видена

По респираторните симптоми, по губење на вкусот и мирисот, сега се појавуваат и кожните манифестации на Ковид-19. Во соопштението за печатот, Националниот ...
сите 12 | | | веќе видена

Еден маж (65) започнал да кашла и плука по намирници во супермаркет во Кингстон, Масачусетс, поради што другите купувачи морале да реагираат. Тој бил фрлен на ...
| | веќе видена

Во Њујорк, кој е еден од најпогодените градови во САД од ширењето на коронавирусот, животот продолжува со нормално темпо, иако се е забавено, вели Борјан ...
сите 2 | | | веќе видена

next