Зигмар Габриел: Ние сме толерантни, но не сме глупави!

По долгото игнорирање, официјален Берлин конечно се огласи и одговори на провокациите на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Германскиот министер за надворешни работи, Зигмар Габриел, порача дека Ердоган ја преминал границата кога ја обвинил германската канцеларка дека применува нацистички методи. - Ние сме толерантни, но не сме глупави. Затоа на турскиот колега многу јасно му дадов до ...

⇐ DailyДневник ⇒