Запленети над 1,8 тони албанска марихуана

Во две одделени акции на грчката и албанската полиција запленети се над 1,8 тони марихуана.Полицијата од грчкиот град Јанина, во близина на селото Коница денеска запленила 530 килограми марихуана прошверцувана од Албанија.Дрогата, пакувана во 180 пакетчиња била во возило со грчки регистарски таблички, кое било земено под наем од двајца албански државјани на возраст од 26 и 53 години, кои биле ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒