Вториот осомничен за нападот во Париз се предал на белгиската полиција

Белгија вчера и доставила на Франција налог за апсење на маж, соопшти портпаролот на француското Министерство за внатрешни работи, додека француските власти привеле тројца членови на семејството на напаѓачот кој синоќа уби полицаец на познатата авенија Шанзелизе.- Лицето по кое белгиските власти распишаа потерница се предал во полициската станица во Антверпен - изјавил за АФП портпаролот на ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒