Возачот што вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за убиство.Обвинителниот акт вклучува и 20 точки за обид за убиство, соопшти њујоршката полиција.Според американските медиуми, против 26-годишниот Ричард Рохас од Бронкс има и обвинение од пет точки за убиство, извршено со патничко превозно ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒