(ВИДЕО) КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА СЛАВИ РОДЕНДЕН: Најдолговечната британска владетелка полни 91 година

Кралицата Елизабета II, најдолговечната британска владетелка, денес го слави 91-от роденден во приватност. Како и секоја година во чест на нејзиниот роденден ќе одекне почесна стрелба на кралската стража од лондонскиот Тауер и Хајд Парк. Британската кралица слави роденден два пати: 21 април на датумот на својот роденден, и втората сабота во јуни кога во нејзина чест се организира парадата ...

⇐ DailyФактор ⇒