Унгарија ќе ги забрани невладините на Сорос

Потпретседателот на партијата на унгарскиот премиер Виктор Орбан, изјавил дека по официјалното доаѓање на Доналд Трамп на функцијата претседател на Сад, Унгарија планира да ги забрани невладините организации поврзани со милијардерот Џорџ Сорос, пишува магазинот „Блумберг“. Како што наведува магазинот, Шилард Немет изјавил дека неговата земја ќе ги искористи сите мерки што и се на располагање за ...

⇐ DailyStart.mk ⇒