Уапсен човекот што сакал да ограби банка во Германија

Германската полиција попладнево го уапси 57-годишниот напаѓач, кој е осомничен дека сакал да изврши вооружен грабеж на банка во градот Валдшут на гранцата со Швајцарија. Германските медиуми претходно објавија дека вооружениот напаѓач е повреден во престрелка со полицијата. Како што јавува дописникот на МИА од Берлин, двајцата вработени кои што за време на инцидентот биле скриени во простории на ...

⇐ DailyПлус Инфо ⇒