Трамп тврди дека Русија не влијаела на него

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп изјави во средата дека Русија не се обидела да влијае врз него, и ги обвини разузнавачките агенции на САД за новинските извештаи во кои пишуваат дека Москва собирала копромитирачки податоци за него од личен и финансиски карактер. Американските медиуми ноќта кон средата го објавија тајниот извештај на американските разузнавачки агенции за ...

⇐ DailyАктуелно24 ⇒