Трамп: Тврдењата за руската интервенција на изборите во САД се измислица на демократите

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги обвини демократите дека ги измислиле тврдењата за руската интервенција на претседателските избори во САД минатата година, нагласувајќи дека Конгресот и ФБИ треба да ги проверат информациите што биле објавени во медиумите. - Демократите измислија и лансираа приказна со Русија, како алиби за тоа што водеа ужасна кампања. Имаа голема предност во ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒