Трамп ги отфрлил последните шпекулации: Приказните дека Русите ме држат во рака се лага и лов на вештерки

Новоизбраниот претседател на САД ги отфрлил медиумски наводи за тоа дека Русите имаат компромитирачки лични и финансиски податоци за него, како "политички лов на вештерки". "Лажни вести - тотален политички лов на вештерки", напишал Трамп на својот профил на Твитер, откако мрежата CNN објавила дека во доверливите документи кои им биле предадени на Барак Обама и Трамп, пишува дека Русите тврдат ...

⇐ DailyТочка ⇒