Трамп му се стави во лице на новинарот на „Си-Ен-Ен“: Не може прашање за тебе

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп денеска не му дозволи на новинарот на Си-Ен-Ен да му постави прашање на првата негова прес конференција по победата на изборите од 8 ноември 2016. -Нема да ти дозволам да поставиш прашање. Вие правите лажни вести, му кажа Трамп на новинарот, пренесуваат британските медиуми. Трамп жестоко ја критикуваше оваа американска телевизиска мрежа заради ...

⇐ DailyРепублика ⇒