Трамп за Си-Ен-Ен: Вие сте ужасна организација (ВИДЕО)

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп не овозможи на новинари од телевизијата Си-Ен-Ен да поставуваат прашања за време на неговата прва прес-конференција по изборите. Трамп ги посочи со прст вработените на телевизијата и ја нарече Си-Ен-Ен „ужасна организација“. Притоа тој ги обвини новинарите за создавање на лажни вести. Трамп исто така се скара со новинарите, кој се заинтересираа дали ...

⇐ DailyСтандард ⇒