Трамп не дозволи прашање од новинарот на Си-Ен-Ен

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп синоќа во Њујорк ја одржа неговата прва прес конференција по изборот, а пред неговата инаугурација на 20-ти јануари. Трамп на прес конференцијата прво одговори на прашањето околу скандалот за наводното хакирање. Притоа тој потврди дека и тој се сомнева  дека тоа е Русија, но дека во тоа учествувале и други поединци и од други  други земји. Трамп ...

⇐ DailyКанал 5 ⇒