ТРАГЕДИЈА: Почина најбогатиот човек на светот

Милијардерот Дејвид Рокфелер почина на 101 година, пренесуваат светските медиуми. Тој е инаку беше еден од најбогатите луѓе на светот, а неговиот имот се проценува дека е над две милијарди долари. Наскоро следат детали.

⇐ DailyРепортер ⇒