Тепачка во турскиот Парламент (видео)

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да се зајакне позицијата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган. Како што јавија турските медиуми тепачката, во која пратениците се туркале и се размениле ...

⇐ DailyТВ Нова ⇒