Сведочење: Ниту Русите работеле за Трамп, ниту Обама го прислушувал

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и Националната безбедносна агенција (НСА) изјавија дека не нашле ниту еден доказ дека руските разузнавачки служби менувале резултат на гласовите во одредени американски држави. Тие денеска сведочат пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и неговите тврдења дека го прислушувал поранешниот ...

⇐ DailyНова ТВ ⇒