Стефановиќ: Рекордна заплена на „сканк“ во регионот

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска сооопшти дека полицијата синоќа заплениле над еден тон дрога „сканк“.Тој на прес-конференција истакна дека станува збор за рекордна заплена, не само во Србија, туку и во регионот.- Со сериозна и напорна работа луѓето од Управата за криминалистичка полиција во реонот меѓу Нови Сад и Бачка Паланка уапсена е криминална група која го ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒