Силен ветер корнеше дрвја и ја прекина струјата во Шкотска и северна Англија

Силрн ветер, со бризина до 42 метри во секунда, изминатата ноќ и утринава предизвика многу штети во Шкотска и северна Англија, блокирајќи важни автопатишта, пренесе ТАСС. Ветрот соборуваше дрвја и ѕидови од тули и предизвика прекини во електроводите. Славниот 2,5-километарски мост „Форт Роуд Бриџ“, што ја поврзува престолнината на Шкотска, Единбург, со североисточниот дел на британската ...

⇐ DailyТВ Орбис ⇒