Шефовите на ФБИ и НСА ќе сведочат за можна вмешаност на Русија во изборите во САД

Директорот на ФБИ Џејмс Коми и шефот на Агенцијата за национална безбедност Мајкл Роџерс ќе сведочат пред конгресот за можна поврзаност меѓу Русија и претседателската кампања на Доналд Трамп. Изјави ќе дадат и за тврдењето на новиот шеф во Белата куќа за прислушување од страна на неговиот претходник Барак Обама. Разузнавачките агенции ги обвинија руските хакери за упад во електронските пошти на ...

⇐ DailyМРТ ⇒