САД се вознемирени од зголемената активност на кинески бомбардери

САД добиле податоци за зголемување на активноста на кинеските бомбардери, соопшти во петокот агенцијата Ројтерс со забелешка на американски службеници дека тоа ги загрижува. Сѐ уште не е специфицирано конечната причината за оваа активност на кинеските ВВС. Се претпоставува дека може да е поврзана со вежби или со загриженоста на НР Кина во врска со ситуацијата околу Северна Кореја. CNN преку свои ...

⇐ DailyМакфакс ⇒