Русија распоредува воен арсенал на границата со Северна Кореја

Руските медиуми јавуваат дека големи конвои и возови со воена опрема  се движеле кон границата. Во  меѓувреме и Соединетите држави и Северна Кореја предупредија на евентуални превентивни напади, а Пјонгјанг се закани и со нуклеарен напад.

⇐ DailyКанал 5 ⇒