Решен случајот кој ја шокирал Америка: 50-годишен наставник киднапирал 15-годишна ученичка, а еве каде ја чувал цело време

Во американската држава Тенеси уапсен бил наставникот, обвинет за киднапирање на 15-годишна ученичка која по едномесечна потрага била пронајдена на северот на Калифорнија. Наставникот Тед Каминс пред нешто повеќе од еден месец исчезнал заедно со тинејџерката Елизабета Томас. Уапсен бил во зафрлена област на границата со Орегон по анонимен повик до полицијата. WATCH: California police officers ...

⇐ DailyТочка ⇒