Првата прес-конференција на лутиот Трамп

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп луто го осуди објавувањето на наводните тврдења дека Русија поседувала компромитирачки материјали за него, ги нападна разузнавачки агенции за истекување на таквите вести на својата прва прес-конференција откако на 8-ми ноември ја победи демократската кандидатка Хилари Клинтон чии приврзаници го обвинуваат дека ја имал помошта од Москва. <> on ...

⇐ DailyАктуелно24 ⇒