Прва прес конференција на Трамп

Ден по прошталниот говор на претседателот во заминување Барак Обама, Доналд Трамп денеска во Њујорк ја одржа првата прес-конференција по изборот, на која наведе дека мисли дека Русија стои зад хакерските напади на демократската партија. Трамп на почетокот на прес-конференцијата им се заблагодари и на дел медиумите кои не ги објавувале лажни вести за него. Се наоѓам на позната територија, мислам ...

⇐ Daily24 Вести ⇒