Прв настап на Трамп по изборот: Мислам дека Русија стои зад хакирањето

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп денеска во Њујорк ја одржа првата прес-конференција по изборот, на која наведе дека „мисли дека Русија стои зад хакирањето“. Трамп на прес-конфернецијата, закажана во 17 часот по локално време, задоцни неколку минути. -Убаво е да се биде со Вас, рече Трамп и наведе дека се навикнал на секојдневните конференции за медиумите, но дека тие сега не ...

⇐ DailyДенешен ⇒