Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе

Како што јавуваат медиумите од Париз, француската полиција привела тројца блиски на извршителот на нападот, во кој беше убиен еден полицаец. Сите тројца биле дел од кругот во кој се движел убиецот, кој беше застрелан од полицијата на Елисејските Полиња. Притворените се наоѓале во станот во кој полицијата ноќеска извршила претрес набрзо по нападот. Одговорноста за нападот официјално презеде ...

⇐ DailyКанал 5 ⇒