Во Полска за 24 часа починаа шест лица од студ

За последните 24 часа во Полска од хипотермија починаа шест лица, со што бројот на жртви од студ од ноември се искачи на 71, соопштија полските власти. За последните 24 часа во Полска од хипотермија починаа шест лица, со што бројот на жртви од студ од ноември се искачи на 71, соопштија полските власти. Полската полиција апелира населението да им помогне на најзагрозените, посебно ...

⇐ DailyАлфа ТВ ⇒