Почина Рокфелер

Богатството на семејството доаѓа од нафтената компанија „Стандард оил“. Дејвид Рокфелер беше успешен банкар и сопственик на групација банки. Пред две години ја имаше шестата трансплантација на срце. Дјевид беше последниот преживеан внук на Џон Рокфелер, тајкунот кој е основач на „Standard Oil Company“ во 19 век и изгради богатство што го направи првиот милијардер во Америка, а неговото семејство ...

⇐ DailyКурир ⇒