Почина најбогатиот човек на светот

Познатиот американски богаташ почина утрово на 101 година. Дејвид Рокфелер е роден на 12 јуни 1915 година, а беше банкар, и јавно најистакнат и најстар жив член од екстремнобогатотот семејство Рокфелер кое своето богатство го темили на работењето на компанијата „Стандард Оил“. Рокфелер почина во сон во својата куќа во Покантино Хилс, во Њујорк и тоа утрово. Причина за смртта е застој на срцето. ...

⇐ DailyСител ⇒