Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

Во својот дом во Њујорк, во 101 година од животот, денеска почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Рокфелер починал утрово во сон. Тој беше американски банкар и еден од најбогатите луѓе во светот, и според податоците на „Форбс“ неговиот имот се проценува на околу две милијарди долари. Рокфелер е роден во Њујорк и во текот на неговиот живот успеал да ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒