Пјонгјанг се закани со „супермоќен превентивен напад“

Севернокорејските медиуми ги предупредија САД дека таа држава би можела да изведе супермоќен превентивен напад, откако американскиот државен секретар Рекс Тилерсон изјави дека САД разгледуваат начини да извршат притисок на Северна Кореја поради нејзината нуклеарната програма. Американскиот претседател Доналд Трамп зазеде остар став кон севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун. Северна Кореја редовно ...

⇐ DailyСпектра ⇒