Париз повторно мета на терористички напад

Нападот врз Париз главна тема во медиумите. Здивот на тероризмот посеа смрт во четвртокот ноќта во многу симболичниот кварт Шанзелизе. Варварство повторно го погоди главниот град во срцето, се наведува во дневниот весник „ Фигаро“. Синоќа во срцето на градот, на Елисејските полиња беше застрелан еден полицаец. Нападот се случува само три дена пред претседателските избори во Франција, а за истиот ...

⇐ Daily24 Вести ⇒