Орбан ќе ги затвора сите невладини организации поврзани со Сорос

Унгарија планира да ги затвори сите невладини организации поврзани со милијардерот Џорџ Сорос, објави „ Блумберг“ , повикувајќи се на заменикот на унгарскиот премиер Виктор Орбан. Овој чекор се поврзува со доаѓањето на Доналд Трамп во Белата куќа. „Блумберг“ пишува дека Унгарија ќе ги употреби сите „алатки што и се на располагање“ да ги „збрише“ сите невладини опрганизации основани од Сорос кој е ...

⇐ DailyНова ТВ ⇒