Орбан ќе ги забрани невладините на Сорос

Вториот човек на унгарската владејачка партија Шилар Немет изјави дека по доаѓањето на Доналд Трамп на претседателската функција, Унгарија планира да ги забрани невладините организации поврзани со познатиот милијардер Џорџ Сорос, пренесува магазинот „Блумберг“. Немет порача дека неговата земја ќе ги искористи сите мерки што ѝ се на располагање за да ги исчисти невладините организации финансирани ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒