Опозицијата во Венецуела повика на ескалација на протестите

Лидерите на опозицијата во Венецуела ги повикаа своите поддржувачи на ескалација на уличните протести, откако повеќе од седум милиони луѓе на симболичен референдум го отфрлија планот на владата за промена на уставот и засилување на власта на претседателот Мадуро. Коалицијата од дваесетина опозициски партии планира да повика на општа кампања за граѓанска непослушност, само две недели пред ...

⇐ DailyМакфакс ⇒